Dag Ron en lezers,
Prachtig, die artikelen uit de jaren ’40.
Met name de foto’s.
Deze foto van keeper Zeegers is mogelijk echt een heel bijzondere. Het is nog niet helemaal duidelijk, maar vrijwel zeker is dit Harry Riemersma, bij Taba bekend als ome Harry. Samen met tante Greet (zijn vrouw) en tante Janny echte clubiconen.
Lees het artikel “ome Harry en de Taba anarchie” maar.
In het stuk “Adje, international bij de Tabakkers” staat een teamfoto met o.a. Adje Gerritse uit de jaren ’40. Het was op het moment van schrijven van dat stuk nog niet duidelijk dat de keeper op die foto Harry Riemersma is. En eigenlijk is het nog steeds niet helemaal bevestigd. De naam Zeegers wordt in verslagen regelmatig genoemd, ook al eind jaren ’30. Hij keepte zelfs een aantal keer in het Amsterdamse AVB selectie team (dat tegen teams van bijvoorbeeld Leiden of Haarlem voetbalde). Omdat het verhaal bij Taba is dat ome Harry zo’n goeie keeper was, ben ik daar eens ingedoken. En wat blijkt: zijn biologische vader heette Zeegers, maar hij werd opgevoed door zijn alleenstaande (want gescheiden) moeder Tetje Riemersma (naar goed Amsterdams gebruik een echte Friezin).
In een stuk op deze site zie je ook opeens de naam Riemersma als keeper. Voor de goeie lezer: hetzelfde (naamsverandering) overkwam Jumbo, de Taba speler die naar Ajax ging. Hij werd geboren onder de naam Jim Wijsman, maar nam later de naam aan van zijn moeder, Grigoleit, aan.
Ome Harry werd omgeven door bijzondere verhalen. Markante man, die ikzelf helaas niet gekend heb (ik zit nog maar acht jaar bij de club). Hoe mooi is het dat er van dit soort foto’s opduiken, van hem als actief voetballer. Daarom bedankt Ron, voor je mooie speurwerk (ook voor de andere clubs!).
Er wordt gewerkt aan een nieuw stuk over Taba, dat wordt weer als eerste aan jullie mooie site aangeboden. Zal zo in september ’16 ergens zijn.
Groet,
Remco
Geef een reactie