1999
Auteur: Frits Slicht – Verteller: Catelijne Schoots is geboren op 19 juli 1978. Zij woonde tussen 1999 en 2003 in Casa 400. Tijdens en na haar studie werkte ze voor Casa 400. Op 8 december werd zij er geïnterviewd over haar ervaringen in Casa 400. Bron: Geheugen van Oost
Voor ik naar Casa 400 kwam, woonde ik voor mijn studie een half jaar in Ierland. Dat was in het 3e jaar van mijn studie Economic Linguistisch (tegenwoordig: International Business and Management Studies) aan de Hogeschool Holland. Toen ik uit Ierland terugkwam hoorde ik van een vriendin over Casa 400.
Ik kwam in het midden van het studiejaar in Casa wonen. De afdeling, rond de elf personen per keuken, was op één persoon na op vakantie, op wintersport. Met deze persoon heb ik de eerste week zitten praten. Zij vertelde mij allerlei verhalen over ‘die keuken’ (synoniem voor de afdeling). Over activiteiten als feestjes, uitgaan, studeren enzovoort. Dat klonk direct al gezellig. Die gezelligheid bleek al bij terugkomst van de vakantiegangers. Er werd meteen een uitje gepland om een weekend ergens heen te gaan. Dat gevoel, de saamhorigheid, is altijd gebleven, ik heb nog steeds contact met die mensen van mijn eerste uren.
Casa had een dubbelfunctie, in de zomermaanden was het een hotel voor toeristen, gedurende het studiejaar was het een studentenhuis. Omdat het ook een hotel was, had je beneden een restaurant. Die combinatie van hotel en studentenhuis vond ik heel apart. Gedurende het studiejaar werd de ruimte beneden, er waren ook diverse zalen, ook gebruikt voor diverse cursussen en bijeenkomsten.
Van dat bedrijvengedoe merkte je niet altijd veel. Wel als je ’s morgens niet al te vroeg wakker werd na een avondje uitgaan. Ik had dan soms wel eens wat extra vocht nodig. In de hal beneden stond een snoep- en drankenautomaat. Dan liep je in je joggingbroek, half verlopen, tussen de keurig geklede cursisten. Dan dacht je toch wel eens: oh ja, er is hier meer dan alleen een studentenflat. Er is ook nog een wereld gaande buiten mijn studerende leven.
Geef een reactie