01 augustus 2020
Door: Jo Haen
Jaarprijs Stichting Vrienden van Watergraafsmeer
Vorig jaar, 2019, heeft de Stichting Vrienden van Watergraafsmeer, een jaarprijs ingesteld. Speciaal bedoeld voor mensen die zich geruime tijd in/of voor de Watergraafsmeer inzetten.
Pastor Nico Essen van de Hofkerk was de eerste persoon aan wie deze prijs werd uitgereikt. Helaas is hij in dat zelfde jaar overleden. Hij was al geruime tijd ernstig ziek.

Annette Broers, een geweldige vrijwilligster
Dit jaar vonden we dat Annette Broers een hele goeie kandidate voor de jaarprijs van 2020 zou zijn. Zij zet zich al jaren in voor de wijk, vooral Amsteldorp. Ze is o.a. initiatiefneemster van het project de Winkelwagen. De bus wordt geleend van Dynamo en sinds oktober 2013 rijdt deze bus bewoners die slecht ter been zijn elke week van en naar Albert Heijn en de Vomar. Helaas door corona rijdt hij nu even niet.

Website en Facebook
Ook zijn de website en de Facebookpagina Amsteldorp Actief ideeën van Annette. Vooral de FB-pagina wordt druk bezocht. Activiteiten worden daar aangekondigd en bewoners van Amsteldorp kunnen er ‘hun ei kwijt’. Ook Vrienden van Watergraafsmeer plaatst regelmatig verhalen en artikelen over deze buurt op de pagina.

Schoon Opgeruimd En Netjes Amsteldorp
En als laatste (maar zeker niet de onbelangrijkste) wil ik noemen het SOEN-project Schoon Opgeruimd En Netjes Amsteldorp. Elke 1e zaterdag van de maand en elke 3e woensdag van de maand zetten bewoners onder aanvoering van Yaser, de coördinator, zich in tegen zwerfafval. Gewapend met vuilniszak en ‘grijper’ lopen de deelnemers door Amsteldorp om het zwerfafval te verzamelen.

Helaas maakte corona het ons lastig om een juiste gelegenheid te vinden de prijs uit te reiken, totdat ik op het idee kwam om Annette te ‘overvallen’ tijdens de SOEN-opruimactie van vandaag, 1 augustus 2020.
We verzamelden ter hoogte van de prachtige kweektuin van de Groene Vingers in de Dulongstraat (wat een prachtige tuin is dat!), waar Annette al klaar stond om ons te verwelkomen.

Dik verdiend!
We kregen zak, ‘prikstok’ en handschoenen aangereikt, maar voor we van start gingen nam ik nog even het woord om Annette lovend toe te spreken en haar namens Stichting Vrienden van Watergraafsmeer de jaarprijs 2020 uit te reiken, bestaande uit een metalen beeldje, voorstellende een secretaresse, en een bos bloemen.
Ze was er zichtbaar blij mee. Het is haar van harte gegund en ze verdient het om eens in het zonnetje gezet te worden. Vrijwilligers zijn GOUD waard en die kunnen niet genoeg gewaardeerd worden!
Gefeliciteerd Annette
Zwerfafval
Daarna begonnen we aan een rondje ‘zwerfvuil grijpen’. Je wilt niet weten hoeveel zwerfafval er op straat ligt en hoe gauw zo’n zak vol is. We kwamen zelfs nog een hele berg huisraad tegen. Onbegrijpelijk, dat mensen dat zomaar op straat gooien.
Tegen twaalven waren we weer terug bij de verzamelplek, waar ons een lekker bakkie koffie en een koek te wachten stonden. En waar we nog even Lang zal ze leven zongen voor de jarige Yaser M. Het was een interessante ervaring, des te meer waardering heb ik gekregen voor Annette en haar ‘helpers’. Ga zo door en hopelijk worden door dit verslagje meer Amsteldorpers op het idee gebracht om ook eens de handen uit de mouwen te steken.


Onderstaand een overzicht van degenen die de Jaarprijs in de afgelopen jaren hebben gekregen met bijbehorende foto:

VvWGM Jaarprijs 2019 – Pastor Nico Essen
VvWGM Jaarprijs 2020 – Annette Broers
VvWGM Jaarprijs 2021 – Peter Vergeer
VvWGM Jaarprijs 2022 – Els de Vos
VvWGM Jaarprijs 2023 – Frank Stork
VvWGM Jaarprijs 2024 – Gitta Bessem
VvWGM Jaarprijs 2025 – Margrietha Reinders
Geef een reactie