Regelmatig worden er op onze Facebookpagina of onder een verhaal verzoeken en/of oproepen geplaatst. Of ze bereikten ons via andere media. Een aantal daarvan leidde tot bijzondere successen, die wij u niet willen onthouden. En wij zullen dat blijven doen als daar aanleiding toe is.
Misschien heeft u zelf ook een succesverhaal b.v. over een zoektocht die via FB van Vrienden van Watergraafsmeer tot stand is gekomen. Laat het ons weten (sturen naar vriendenvanwatergraafsmeer@gmail.com ) dan plaatsen wij dat ook in deze rubriek.
![](https://www.vriendenvanwatergraafsmeer.nl/wp-content/uploads/2019/12/hutkoffer_buchel-843338942.jpg50846C349DEBEB8A38B52BF28C178997-843x1024.jpg)
Foto: Gerda van Straalen-Buchel Alle rechten voorbehouden
Een houten scheepskoffer weer ’thuis’
Op 16 november 2010 (!) plaatste Rob van Maurik een oproep met de volgende inhoud:
“Wij hebben thuis een houten ‘scheepskoffer’ op naam van kapelaan J. Buchel, met als adres Krugerplein 11, driehoog Amsterdam. Wij zouden graag meer willen weten over deze kapelaan: wie kan ons daar meer over vertellen?
Op 1 oktober 2014, dus 4 jaar later (!) las Gerda van Straalen-Buchel de oproep, en meldde ons het volgende:
“Ik zou graag in contact komen met Rob van Maurik.Hij gaf aan een scheepskoffer in zijn bezit te hebben op naam van J. Buchel. Mijn vader heeft 4 jaar in Indië gediend.
Ik vraag mij nu af of dit de koffer zou kunnen zijn die mijn vader op zijn reis naar Indië heeft vergezeld. Als dit zo is, zou dat voor ons als kinderen van grote waarde zijn.”
Nadat er contact was geweest ontvingen we het volgende mailtje van Gerda:
“Hierbij wil ik u melden, dat na contact met Rob van Maurik, het inderdaad ging om de koffer die mijn vader in 1946 heeft meegenomen toen hij voor 4 jaar moest ” dienen” in Indië.
Rob dacht dat de letters kpl. op de kist stonden voor kapelaan, maar dit blijkt uiteindelijk korporaal te betekenen….
Inmiddels heeft Rob afstand gedaan van de koffer en staat hij in onze hal.
Ik ben er uiteraard heel erg blij mee.
Ik ben nu het verhaal van de kist aan het opschrijven en wil die, samen met alle mails en foto’s in een enveloppe in de kist doen, zodat het verhaal niet verloren gaat.
Nu heb ik nog een vraag aan jou: is het mogelijk om de oproep te ontvangen waarin Rob van Maurik op 16-11-2010 een oproep heeft gedaan over de scheepskoffer. Ik zou die graag bij de rest van de informatie in de kist willen leggen”.
Wat een ongelooflijk verhaal
Geef een reactie